Jak skutecznie zadbać o codzienny ruch i nabrać świadomości ciała metodą małych kroków?

[jedyny taki kurs na rynku]

Co zawiera się w cenie i co powinieneś wiedzieć przed zakupem:

 1. Kurs obejmuje 30 lekcji trwających około 10 minut
 2. Nie potrzebujesz żadnego sprzętu, co najwyżej kawałek podłogi, matę lub twardą poduszkę i kij od szczotki lub odkurzacza
 3. Kurs podzielony jest na 3 bloki:
  • Rekonstrukcja: rozłożenie ciała na pojedyncze cegiełki i budowanie świadomości ruchu w każdej z nich: od oddechu, przez stopę i kolano, biodra, tułów i kręgosłup, aż po obręcz barkową, szyję i głowę
  • Integracja: składanie z tych cegiełek podstawowych ćwiczeń i wzorców ruchowych. W tym bloku oprócz lekcji dostaniesz także rozpiskę treningową do treningów domowych trwających 10-20 minut, obejmujących całe ciało
  • Eksploracja: nauka ruchu intuicyjnego za pomocą konkretnych zadań, zabaw i wyzwań ruchowych wykraczających poza kwadratowe wzorce
 4. Kurs zaprojektowany jest tak, aby skutecznie wdrożyć nawyk codziennej higieny ruchowej metodą małych kroków. Zastosujemy takie zabiegi jak przekąski ruchowe, dania ruchowe czy aktywność spontaniczna.
 5. Wszyscy uczestnicy mają dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której będziemy dzielić się przemyśleniami, wątpliwościami, sukcesami, porażkami, przeszkodami i sposobami na ich pokonanie
 6. Dostęp do kursu oraz zamkniętej grupy jest dożywotni!

Kurs Świadomość Ciała przeznaczony jest dla tych, którzy:

 1. Chcieliby wprowadzić więcej ruchu w swoje życie, ale czują do tego ogromny opór i nie wiedzą jak go przezwyciężyć
 2. Czują efekty niedoruchu w postaci sztywności i bólów napięciowych
 3. Mają problem z organizacją czasu na ruch w ciągu dnia
 4. Myślą, że ich ciała ruszają się kwadratowo i niezdarnie, oraz znajome są im określenia takie jak „mam słabą koordynację”, „nie mam równowagi” czy „jestem słabo rozciągnięty”
 5. Nie chcą iść na zajęcia grupowe, bo wstydzą się swojego obecnego poziomu sprawności
 6. Chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i szukają sposobu na podbicie ogólnej przemiany materii poprzez aktywność spontaniczną
 7. Chodzą na zajęcia grupowe, siłownię lub ćwiczą online, ale mają problem ze skoordynowaniem poszczególnych części ciała i trudno im podążać za technicznymi wskazówkami prowadzących
 8. Chcą intuicyjnie eksplorować możliwości swojego ciała, zwiększyć świadomość ciała w ruchu i być może na nowo zdefiniować własne potrzeby ruchowe, nie koniecznie wynikające z zewnętrznej presji otoczenia
 9. Są trenerami lub fizjoterapeutami i szukają inspiracji metodycznej oraz gotowej i sprawdzonej struktury do prowadzenia swoich podopiecznych w procesie nauki świadomości ciała metodą małych kroków z uwzględnieniem tematów takich jak oddech, stabilizacja centralna włącznie z pracą dna miednicy, mechanika łopatek w kontekście dolegliwości bólowych barku, łokcia czy nadgarstka, mechanika stopy i biodra w kontekście dolegliwości bólowych kolana, wzorce spiralne i inne, liczne zestawy ćwiczeń i zadań ruchowych oraz ich regresje.

Zajrzyj do środka!

Pod tym linkiem możesz zobaczyć darmowe lekcje, czyli wstęp oraz dokładne omówienie programu kursu.

Pozwól, że zadam Ci 3 pytania.

Jeśli na każde odpowiesz twierdząco, to możesz zamknąć tą stronę i absolutnie nic nie stracisz. Umowa stoi?


 1. Czy znajdujesz czas i przestrzeń na ruch w swojej codzienności? tak/nie
 2. Czy lubisz się ruszać i jesteś świadomy możliwości ruchowych swojego ciała? tak/nie
 3. Czy czujesz w swoim ciele lekkość oraz wolność od napięcia i sztywności? tak/nie

Wszyscy wiemy, że ruch to zdrowie.

Jednak każdy z nas też wie, jak trudno jest w dzisiejszych czasach zadbać o nasze potrzeby ruchowe.

Zmęczenie po pracy
Przytłaczająca ilość codziennych obowiązków
Brak zasobów czasowych, czy mentalnych
Naturalna skłonność do korzystania z każdej możliwej okazji, aby zalegnąć na czymś miękkim i ciepłym

wszystko to stanowi spory opór przed wprowadzeniem większej ilości ruchu do życia

Jakby tego było mało, pandemia odcisnęła potężne piętno na naszych nawykach ruchowych i dołożyła niejednemu z nas kilka dodatkowych kilogramów, nie wspominając już o dokuczliwej sztywności w ciele.

Nawet jak przychodzi ochota i energia do wdrożenia ruchu i ćwiczeń w życie, to trafiamy na kolejną ścianę – brak wiedzy i czasu.

Przecież nie pójdę po prostu na siłownię.
Skąd mam wiedzieć co i jak mam tam zrobić.
Jeszcze dźwignę coś nie tak jak trzeba i nie dość, że się wydurnię to mi coś strzeli w krzyżu.
Kiedy w ogóle mam tam iść, jak tyle rzeczy naokoło krzyczy o moją uwagę?

Zajęcia grupowe? Ruszam się z wdziękiem młodej żyrafy i nie ogarniam za bardzo tych wszystkich technicznych wskazówek.
To samo dotyczy treningów online, nie wiem czy robię to dobrze i czy będzie z tego jakikolwiek efekt.

Trener personalny to usługa premium, która jest raczej daleko na liście priorytetów większości z nas, szczególnie przy obecnych kosztach życia.

brzmi znajomo?

Czy w ogóle istnieje jakieś skuteczne rozwiązanie na ten cały ruchowy ból dupy?

Tak.
Właśnie wychodzę temu naprzeciw. Jeśli dotarłeś/aś aż tutaj, to znaczy, że masz w sobie pierwiastek gotowości i chęci do zmiany nawyków w kontekście higieny ruchowej, a to jest absolutnie najważniejsze w całym procesie.
Resztą zajmę się ja.

Pozwól, że przedstawię Ci teraz, jak mniej więcej działa moje rozwiązanie:

Wyobraź sobie, że ktoś wgrywa Ci do mózgu aktualizację systemu, która sprawia, że po prostu masz świadomość swojego ciała i traktujesz ruch jakby był równie oczywistą potrzebą, co jedzenie czy mycie zębów.

taką aktualizację mam mniej więcej na myśli 🙂

Nieuchronnym skutkiem tej aktualizacji jest naturalna chęć do aktywności spontanicznej, spacerów na łonie natury czy po prostu intuicyjnego ruchu przynoszącego dobrą energię, spokój i ukojenie. To znowu skutkuje stopniowo rosnącym z dnia na dzień poczuciem swobody i lekkości w ciele.

Co więcej, łapiesz się na tym, że razem ze swobodą ruchu rośnie Twoja pewność siebie, poczucie wartości i poziom codziennej energii. Twoje ciało jest takie jakby bardziej żywe, a umysł tylko odzwierciedla ten stan.

Ponadto rośnie Twoja całkowita przemiana materii i ciało stopniowo ulega rekompozycji – mniej tkanki tłuszczowej, więcej zdrowej tkanki mięśniowej.

To nie wszystko. Strach przed obciachem na zajęciach grupowych to tylko wspomnienie, bo przecież:

ogarniasz swoje ciało i wiesz, jak nim ruszać!

Cały proces aktualizacji jest łagodny i prawie bezwysiłkowy. Poziom Twojego zaangażowania jest dokładnie taki, na jaki jesteś w danym momencie gotowy/a.

Wiesz też już, że:
to, ŻE się ruszasz > to, JAK się ruszasz

a z tą wiedzą jest Ci niesłychanie lekko, bo groźba, że „coś zrobię źle”, zdecydowanie traci na mocy. Tym bardziej, że rozwinąłeś połączenie ze swoim ciałem i wiesz, jak czytać subtelne sygnały, które Ci wysyła.

Ciekawość eksploracji własnego ciała sprawia, że Twoje ulubione przekąski i wyzwania ruchowe stają się stałymi elementami Twojej codzienności, którymi chętnie dzielisz się z bliskimi, aby zbudować z nimi mocniejszą więź i uwolnić ich od niedoruchu, który z resztą kiedyś był też Twoją zmorą.

Jedynym warunkiem tej aktualizacji jest poświęcenie około 10 minut swojego extra czasu dziennie (tylko w dni robocze) plus trochę uwagi podczas codziennych czynności, jak np. stanie w kolejce, jazda windą, gotowanie, spacer czy oglądanie seriali.

Brzmi kusząco?

Oto, co mam dla Ciebie:

Kurs Świadomość Ciała to właśnie taka aktualizacja o której wspominałem. Wprowadzimy ją do Twojej podświadomości za pomocą łagodnej, a zarazem niesłychanie skutecznej metody małych kroków.

Zastanów się, ile taka aktualizacja jest warta?

Ile jest warte poczucie swobody, lekkości i uzdrowiona relacja z ruchem?

Twoja przedsprzedażowa inwestycja w ten kurs kosztuje mniej więcej tyle, co:

 • miesięczny karnet w dobrym studio jogi
 • 2 treningi personalne
 • wychodzi 9zł za jedną z 30 lekcji

Pełna cena kursu to 456 zł

Dzisiaj oferuję Ci
40% zniżki
czyli cena końcowa to:

456 zł – 40% = 273,6 zł

Jeśli nie masz środków, a bardzo zależy Ci na uczestnictwie w kursie, napisz do mnie na FB, IG lub maila: kontakt@kursy-ruchowe.pl i zobaczymy co da się zrobić.

Poznaj opinie innych osób, które miały kontakt z moimi metodami nauczania

No dobra, zejdźmy na chwilę na ziemię.

 • A co, jeśli nie zadziała?
 • A co, jeśli się rozmyślę w trakcie?
 • A co, jeśli [wstaw cokolwiek zechcesz]

Jestem tak pewny, co do jakości tego kursu, że daję Ci 100% gwarancji satysfakcji i zapewniam zwrot pełnej kwoty na życzenie. Poniżej więcej info co do warunków gwarancji:

Nie musisz podawać przyczyny. Jak się nie spodoba, to po prostu skontaktuj się ze mną i powiedz mi, że chcesz odzyskać swoje pieniądze a ja Ci je oddam bez zadawania pytań, bez obrażania się i robienia scen. Masz na to aż 30 dni od dnia rozpoczęcia kursu.

Co więcej, po skorzystaniu z gwarancji zostawię Ci jeszcze dostęp do kursu na tydzień, na wypadek, jakbyś jednak zmienił/a zdanie 🙂

Jeśli cały czas kołatają Ci się po głowie takie myśli:

Ale przecież ja nie dam rady
Jestem początkujący i zielony, nie ogarnę swojego ciała za chiny
To chyba nie dla mnie
Nie potrafię się ruszać i nie wyobrażam sobie, że mógłbym się tego nauczyć

TO JEST BZDURA!

Jesteśmy ludźmi a nasze ciała stworzone są do ruchu.

Udowodnię Ci, że potrafisz się ruszać.

Spójrzmy prawdzie w oczy.

Czy tego chcesz, czy nie, najbliższe 5 lat minie w mgnieniu oka.

Czy zamierzasz spędzić ten czas bez ruchu, hodując coraz to większą sztywność, napięcia i bolesne ograniczenia w swoim ciele oraz gromadząc kolejne kilogramy tkanki tłuszczowej?
Czy może wolałbyś zacząć budować zdrowe nawyki i wdrożyć odżywczy ruch do swojego życia, obserwując, jak z dnia na dzień Twoje ciało jest coraz bardziej skoordynowane, sprawne i sprężyste?

W ciągu 5 lat regularnej praktyki ruchu dokonasz całkowitej rekompozycji i rekonstrukcji swojego ciała. Umysł tylko odzwierciedli tą aktualizację.