Cześć! Tu Maciej 🙂

Jestem terapeutą ruchowym i neuroterapeutą. Moja praca polega na

  • wspieraniu zdrowia i ogólnej sprawności fizycznej poprzez ruch
  • edukacji w zakresie regulacji układu nerwowego oraz świadomości ciała w kontekście ruchu, oddechu i nie tylko
  • diagnostyce i terapii dolegliwości bólowych, głównie tych niespecyficznych, przewlekłych i nawracających

W 2014 roku, w wieku 25 lat spadłem w górach z wysokości 15 metrów. Lekarze mówili, że nie będę biegał, ale jestem uparciuchem i chciałem jak najszybciej wrócić do aktywności, więc zadbałem o ruch. Koniec końców nie tylko odzyskałem, ale także znacznie rozwinąłem swoją sprawność. Wypadek był przełomowym momentem w moim życiu, po którym tak zafascynował mnie uzdrawiający wpływ ruchu na ludzkie ciało i umysł, że zająłem się tym zawodowo.

Czerpię wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin ruchu i metod terapeutycznych, wyciągam z nich esencję, wlewam ją do kotła i gotuję z tego swój własny warsztat oraz metodykę pracy. Dziedziny, z których czerpię to między innymi: fizjoterapia, trening wszelkiej maści – od siłowego po medyczny, neurologia funkcjonalna, kinezjologia stosowana, neuroterapia.

Neuroterapia jest stosunkowo nową dziedziną, która zyskuje na popularności w tempie wykładniczym ze względu na precyzję w określeniu stresorów obciążających nasz układ nerwowy oraz skuteczność niwelowania pierwotnych przyczyn dolegliwości bólowych. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Kursy Ruchowe to platforma, w której dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie terapii ruchem, ucząc świadomości ciała i uzupełniając tym samym gigantyczną i przerażająco głęboką dziurę w państwowej edukacji.

Kursy Ruchowe obejmują nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale także techniki oddechowe, somatyczne, medytację i inne zabiegi mające na celu regulację autonomicznego układu nerwowego i optymalizację procesów regeneracji.

Ale po co to komu?

Ciało jest naszym kombinezonem, dzięki któremu możemy doświadczać świata zewnętrznego. Uczucie lekkości w ciele przekłada się na nasz stan mentalny, a możliwość swobodnej interakcji z otoczeniem jest wartością samą w sobie, którą tracimy w momencie, jak zaczynamy odczuwać ból.

Przewlekłe problemy bólowe, od których wychodzę w swojej pracy, są najczęściej wynikiem kumulacji stresorów strukturalnych (anatomicznych), biochemicznych (środowiskowych – dieta i otoczenie) oraz mentalnych (psychosomatyka). Te trzy płaszczyzny określane są jako triada zdrowia i stanowią system naczyń połączonych. Wpływając na stan jednego naczynia, wpływamy też na całą resztę.

Jednak stresory same w sobie są tylko jednym z aspektów powstawania przewlekłych dolegliwości bólowych – drugim aspektem są blokady w ciele, które uniemożliwiają naturalną regulację. Blokady te mogą mieć przeróżne pochodzenie – od pokłosia starych urazów, przez uwięzione emocje w ciele po traumy generacyjne i wcieleniowe. Tutaj naprzeciw wychodzi właśnie wyżej wspomniana neuroterapia, która pozwala skutecznie zdiagnozować pochodzenie tych blokad a następnie wspomóc ich niwelowanie.

Terapia ruchem jest kolejnym wspaniałym narzędziem, które pozwala globalnie wpłynąć na nasz organizm. Ruch to doskonałe medium do regulacji naszego układu nerwowego, nastroju, emocji, poziomu energii, odporności, poczucia własnej wartości czy nawet procesów trawiennych oraz jakości snu.

Poprzez Kursy Ruchowe chcę przekazać Ci narzędzia i metody, które przyniosą szerokie spektrum korzyści Twojemu ciału, minimalizując nakład energetyczny, czasowy i ryzyko kontuzji. Zaoszczędzony czas przyda się na pielęgnację innych, równie ważnych aspektów życia i zdrowia, takich jak więzi z najbliższymi, odpoczynek i regeneracja, sen, przygotowanie zdrowego jedzonka, rozwój mentalny i duchowy, praca czy rozrywka.

Więcej o moim podejściu do zdrowia możesz przeczytać w treściach na moich mediach społecznościowych.

TUTAJ możesz zobaczyć galerię moich papierów, dyplomów i certyfikatów.

-Maciek