O autorze

Cześć! Tu Maciek 🙂

Jestem trenerem, terapeutą ruchowym i neuroterapeutą. Moja praca polega na

  • wspieraniu zdrowia i ogólnej sprawności fizycznej poprzez ruch
  • diagnostyce i terapii problemów bólowych, również tych niespecyficznych i przewlekłych za pomocą takich narzędzi jak m.in. neuroterapia czy terapia manualna
  • opracowaniu holistycznej strategii terapeutycznej w bardziej złożonych przypadkach, kiedy organizm jest na tyle rozregulowany, że konieczne staje się podjęcie szeroko zakrojonych działań we współpracy z innymi specjalistami z takich dziedzin jak fizjoterapia, dietetyka czy psychoterapia

Czerpię wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin ruchu i metod terapeutycznych, wyciągam z nich esencję, wlewam ją do kotła i gotuję z tego swój własny warsztat oraz metodykę pracy. Dziedziny, z których czerpię to między innymi: fizjoterapia, trening wszelkiej maści – od siłowego po medyczny, neurologia funkcjonalna, kinezjologia stosowana, neuroterapia.

Neuroterapia jest stosunkowo nową dziedziną, która zyskuje na popularności w tempie logarytmicznym ze względu na precyzję w określeniu stresorów obciążających nasz układ nerwowy oraz skuteczność niwelowania pierwotnych przyczyn dolegliwości bólowych. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Kursy Ruchowe to platforma, w której dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie terapii ruchem, uzupełniając tym samym gigantyczną i przerażająco głęboką dziurę w państwowej edukacji.

Kursy Ruchowe obejmują nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale także techniki oddechowe, medytację, sposoby na regulację rytmu dobowego i inne zabiegi mające na celu regulację autonomicznego układu nerwowego i optymalizację procesów regeneracji.

Ale po co to komu?

Ciało jest naszym kombinezonem, dzięki któremu możemy doświadczać świata zewnętrznego. Możliwość swobodnej interakcji z otoczeniem jest wartością samą w sobie, którą tracimy w momencie, jak zaczynamy odczuwać ból.

Przewlekłe problemy bólowe, od których wychodzę w swojej pracy, są najczęściej wynikiem kumulacji stresorów strukturalnych (anatomicznych), biochemicznych (środowiskowych – dieta i otoczenie) oraz mentalnych (psychosomatyka).

Te trzy płaszczyzny określane są jako triada zdrowia. Aby skutecznie przeciwdziałać dolegliwościom bólowym, trzeba zadbać o balans na każdym z tych poziomów, ponieważ w ludzkim ciele nic nie jest odłączone od reszty.

Poprzez Kursy Ruchowe chcę przekazać Ci takie narzędzia i metody, które przyniosą szerokie spektrum korzyści Twojemu ciału, minimalizując nakład energetyczny, czasowy i ryzyko kontuzji. Zaoszczędzony czas przyda się na pielęgnację innych, równie ważnych aspektów życia i zdrowia, takich jak czas spędzony z najbliższymi, odpoczynek i regeneracja, sen, przygotowanie zdrowego jedzonka, rozwój mentalny i duchowy, praca czy rozrywka.

Więcej o moim podejściu do zdrowia możesz przeczytać w treściach na moich mediach społecznościowych.

-Maciek