Program

Kurs trwa 30 dni. Każda lekcja jest w formie video trwającego 9-14 minut. Pod większością lekcji rozpisany jest także konspekt ćwiczeń i praca domowa.

Nie musisz robić codziennie nowej lekcji!

Dopasuj tempo realizacji kursu do swoich zasobów czasowych i indywidualnego tempa przyswajania materiału oraz nauki ruchu.

Jeśli czujesz taką potrzebę, to możesz poświęcić dwa, lub nawet trzy dni pod rząd na utrwalenie tej samej lekcji.
Jeśli Twoje zasoby czasowe są ograniczone, to dobrze sprawdza się zrobienie lekcji jednego dnia, a pracy domowej następnego dnia.

Jednak pamiętaj, że regularne wracanie do kursu lub pracy domowej (minimum 5 razy w tygodniu) pozwoli skutecznie przeprogramować Twoją podświadomość, wyrobić długofalowe nawyki i realnie wpłynąć na Twoje ciało. Systematyczność jest w tym celu absolutnie kluczowa!

Do Twojej dyspozycji jest także wspólna przestrzeń do dyskusji i wymiany na zamkniętej grupie na facebooku. Linki do grup dostępne są po wykupieniu kursu, w pierwszej lekcji.

Przejdźmy zatem do programu głównego.

Kurs składa się z 3 bloków:

Pierwszy z nich to Rekonstrukcja. W bloku tym rozłożymy ludzkie ciało na pojedyncze cegiełki i przyjrzymy się dokładnie każdej z nich. Będą to kolejno:

  1. oddech i cylinder brzuszny
  2. stopa i kolano
  3. biodro
  4. tułów i kręgosłup
  5. obręcz barkowa
  6. szyja i głowa

Zbadamy zarówno w teorii jak i praktyce możliwości i potencjał ruchowy każdej z tych cegiełek. Celem tego bloku jest rozruszanie całego ciała krok po kroku, zwiększenie świadomości napięcia mięśniowego w konkretnych partiach ciała, a tym samym przygotowanie do bardziej złożonych wzorców ruchu.

Drugi blok to Integracja. W tym bloku zaczniemy łączyć cegiełki w skoordynowane, wielostawowe ruchy i ćwiczenia. Będą ćwiczenia wzmacniające i poszerzające zakresy ruchu praktycznie w każdym stawie naszego ciała. Zbadamy wspólnie współzależności między poszczególnymi cegiełkami i stopniowo rozwiniemy nasze menu ruchowe o kolejne potrawy. Ograniczymy się tutaj do kwadratowych, liniowych i powtarzalnych ruchów.

Trzeci blok to Eksploracja. Tutaj zanurzymy się w świat zadań i wyzwań ruchowych oraz ruchu intuicyjnego. Wykroczymy poza kwadratowe schematy i posmakujemy swobody i wolności w ruchu. Ponadto liźniemy temat wyrażania emocji poprzez ruch, regulacji układu nerwowego oraz uważnego skanowania ciała w poszukiwaniu napięć, ograniczeń czy blokad energetycznych.

Zgodnie z obietnicą, będziemy podążać tą drogą małymi krokami, tak, aby każdy z nas dotrzymał tempa. Mimo spokojnego tempa zdecydowanie nie będziemy się nudzić, bo widoki i wrażenia są w krainie ruchu absolutnie niebywałe, jeśli tylko wiemy gdzie patrzeć 🙂 Jako przewodnik czuję się zobowiązany, żeby zwrócić Waszą uwagę na te najciekawsze zakamarki doświadczenia, jakim jest świadomy ruch.

Dodaj komentarz